Skip to navigation Skip to content Skip to footer

Awards - CCAA All-Canadians

Mariners All-Canadians 

2019
Karoline Tormen, Women's Volleyball
Harry Fayle, Men's Basketball
Amber Lease, Women's Basketball
Chloe Gummer, Women's Soccer
Wyatt Brook, Golf

2018
Braydon Brouwer, Men's Volleyball
Mikayla Wagner, Women's Volleyball
Usama Zaid, Men's Basketball
Emma Platner, Women's Basketball

2017
Shun Takano, Men's Soccer
Megan Rosenlund, Women's Volleyball
Usama Zaid, Men's Basketball
Braydon Brouwer, Men's Volleyball 

2016
Tylar Turnbull, Women's Volleyball
Graydon Robb, Badminton
Melissa Liew, Badminton
Jesse Bazergui, Men's Volleyball
Josh Ross, Men's Basketball
Sienna Pollard, Women's Volleyball 

2015
Tylar Turnbull, Women's Volleyball
Graydon Robb, Badminton
Matt Haddad, Golf
Justin King, Men's Basketball
Sienna Pollard, Women's Basketball
Bronte Fitzsimmons, Women's Soccer
Victor Blasco, Men's Soccer

2014
Ashley Van Acken, Women's Volleyball
Leanna Gildersleeve, Women's Volleyball
Brandon Jones, Men's Basketball
Jocelyn Jones, Women's Basketball

 2013
Dani Smith, Women's Volleyball
Leanna Gildersleeve, Women's Volleyball
Brandon Jones, Men's Basketball
Jocelyn Jones, Women's Basketball
Lee Hamilton, Men's Volletball

 2012
Dani Smith, Women's Volleyball
Jacob Thom, Men's Basketbal
Lee Hamilton, Men's Volleyball
Milo Warren, Men's Volleyball
Jared Stephens, Men's Soccer

2011
Lindsay McLoughlin, Women's Volleyball
Jacob Thom, Men's Basketball

2010
Bronte Fitzsimmons, Women's Soccer

2010
Andrew Kaban, basketball

2009
Robbie Cochrane, Men's Soccer
Chris Arnett, Men's Soccer
Milo Warren, Men's Volleyball
Leigh Dreher, Women's Volleyball
Brittany Knievel, Women's Basketball

2008
Maverick Hatch, Men's Volleyball
Lindsay McLoughlin, Women's Volleyball

2007
Robert Lanenga, Men's Volleyball
Christina Chi, Women's Volleyball

2006
Riley Kaminski, Men's Volleyball

 2005
Jason Hubbs, Men's Basketball

 2004
Stephanie Bolin, Women’s Volleyball 

 2003
Andrew Schopp, Men’s Volleyball
Renata Orsagova, Women's Volleyball

 2002
Ryan Spiejer, Men’s Volleyball
Lindsay Cooper, Women's Volleyball

 2001
Danielle Gaudet, Women’s Volleyball
Lindsay Cooper, Women's Volleyball
Rick Bevis (Coaching Excellence),Women's Volleyball

 2000
 Danielle Gaudet, Women’s Volleyball

 1999
Rick Bevis, Women’s Volleyball (Coach)
Danielle Gaudet, Women’s Volleyball
Patrick Lowen, Men’s Basketball
Gina Sage, Women’s Basketball

1998
Iain Baird, Men’s Soccer (Coach)
Paul Bateman, Men’s Soccer
Danielle Gaudet, Women’s Volleyball
Marilou Leonin, Women’s Basketball
Patrick Lowen, Men’s Basketball

1997
Patrick Lowen, Men’s Basketball
Kathryn McKenzie, Women’s Volleyball
Karlie Pimlott, Women’s Volleyball

1996
George Farkas, Badminton
Kim Reynolds, Badminton

1995
Chris McClean, Men’s Basketball
Adam Stefiuk, Men’s Volleyball

1994
Brent Dunlop, Badminton (Coach)
Lorena Marshall, Women’s Volleyball
Chris Trenholme, Badminton
Dave Tuckey, Men’s Soccer

1993
Rick Bevis, Women’s Volleyball (Coach)
Tanya Hughes, Women’s Soccer
Lorena Marshall, Women’s Volleyball
Shelley Sandland, Women’s Soccer

1992
Tanya Hughes, Women’s Soccer
Jai Irvine, Men’s Soccer
Brett Nohr, Men’s Basketball

1991
Cory Klassen, Men’s Basketball
Lorena Marshall, Women’s Volleyball
Alf McGuire, Badminton (Coach)

1986
Julie Argatow, Women’s Volleyball